Monika Mjartanová JIM

Vitajte!

Moje meno je Monika Mjartanová a ako zakladateľka slovenskej značky detskej módy JIM by som Vám rada prezentovala výsledky mojej lásky k šitiu. S tvorením a šitím som prepojená od útleho detstva. Síce som ako dievčatko chcela byť princeznou, ukázalo sa, že moja životná cesta je dláždená  pre krajčírstvo. Želanú profesiu „krajčírka“ som mala dokonca vpísanú pod svojim menom v klasifikačnom hárku od štvrtej triedy základnej školy. De facto sa niet čomu čudovať, keďže šila takmer každá žena z rodiny, vrátane mojej drahej mamy.  

Slovo JIM nabáda vyslovovať pomenovanie tejto rýdzo slovenskej značky výrazne neslovensky ako „ďzim“.  Pokojne nás tak oslovujte, ale vo svojej podstate je to skratka vytvorená z mien môjho muža a dvoch dcér – Janko, Ivetka a Monika. I keď ma život na chvíľu od krajčírstva odlákal, pre svoje dcéry a užšiu rodinu som šila popri povolaní vždy. Preto bolo len otázkou času, kedy sa k tejto mojej vášni vrátim. Ten čas nastal v roku 2015 a odvtedy pracujem dňom i nocou, na dielni, doma i na lehátku v dovolenkovej destinácii. A je to splnený sen, nakoľko moja práca je moje hobby, radosť a vášeň.

Od začiatku sa venujem výrobe detského oblečenia. Ponúkam sortiment od spodného prádla, cez čiapky, čelenky, sukne, teplákové súpravy až po kabáty. Šijem výhradne z kvalitných certifikovaných materiálov (prevažne úpletu). Každé moderné oblečenie z dielne JIM má štýl a predsa sa dá s ľahkosťou kombinovať, obliecť i vyzliecť. Zakladám si na precíznosti nielen samotného šitia, ale aj pri vytváraní vlastných strihov. Niektoré strihy vytváram k svojej aj vašej spokojnosti aj pol roka, ale výsledok potom naozaj stojí za všetok investovaný čas. Verím, že E-shop pre JIMoblečko Vám predstavím čoskoro.

Aktuálne sa však nachádzate na „dcérskej“ stránke JIMini.sk, ktorá je zľahka z iného súdku. Ponúka totiž sortiment ručne šitých výrobkov na zútulnenie detskej izby, a to predovšetkým pletené mantinely do postieľok i väčších postelí. Pleteným mantinelom, ale i pleteným vankúšom som sa začala venovať v roku 2017 ako prvý výrobca na Slovensku. Vyskúšala som niekoľko techník a materiálov pokiaľ som vychytala všetky muchy, napríklad našla správny druh úpletu, otestovala potrebnú starostlivosť. Výsledkom sú starostlivo ušité mantinely, ktoré vďaka bohatému plneniu držia tvar a zvládnu aj nápor detskej aktivity. O kvalite svedčí aj fakt, že naše mantinely prinášajú pohodlný a bezpečný spánok už viac ako 1000 deťom v krásnych posteliach. Pletený mantinel môžete zvoliť v ľubovoľnej farebnej kombinácií a detský kútik v domácnosti doplniť zladeným vankúšikom, či posteľnou plachtou. Toto všetko nájdete na stránkach JIMini.  

Nakoľko je textilný priemysel jedným z odvetví s najväčším dopadom na životné prostredie, vyrábam vecičky a mantinely prevažne na objednávku, či s malými skladovými zásobami. Napriek tomu je naša doma dodania mantinelov 3-7 dní, a to vďaka výborným obchodným vzťahom a radosti, s ktorou sa púšťam do každého jedného kúska.

Prajem Vám krásny deň a príjemné nakupovanie,

Vaša Monika.